Samsung 43NU7100 43 UHD 4K TV Nasıldır? İnceleme

Televizyonlar da günümüzde teknolojinin büyük değişiminden nasibini aldı. Özellikle akıllı televizyonlar son dönemde bir hayli dikkat çekti.


Samsung uzun yıllardır televizyon kategorisinde hizmet göstermekte olan şirketlerden biri. Son zamanlarda da Samsung 43NU7100 43 UHD 4K TV akıllı televizyonuyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.


Samsung 43NU7100 43 UHD 4K TV modeli gerek özellikleri gerekse tasarımıyla iddialı bir cihaz olup fiyat performans hususunda da en iyi ürünlerden biri. Oldukça ince ve zarif bir tasarımı bulunan televizyon, görüntü bütünlüğüyle ilgili olarak da taktir toplamayı başarıyor.


Samsung 43NU7100 43” UHD 4K, smart desteğine de sahip. Yani akıllı televizyonun nimetlerini sunabiliyor. Üründeki LED panel düz flat tipte yani herhangi bir kavisin söz konusu olmadığını belirtelim.


Televizyon sahip olduğu 3840×2160 piksel çözünürlük değeri ile taktir toplarken bu çözünürlük değerinde 60 Hz oranında HDMI çıkışına sahip. Dinamik renk desteği bulunan televizyonun HDR10 ve HDR10+ desteği de bulunmakta.


Model 43 inç büyüklüğünde ekranı ile standart bir ekran boyutuna sahip. Ancak aynı modelin daha yüksek ekran boyutlarına da rastlamak mümkün. Örneğin bu cihazın 75 inçlik bir versiyonu da bulunuyor ancak mevzu bahis versiyonun epey pahalı bir rakamdan satıldığını belirtmek gerekiyor.


Televizyonda One Depth özelliği de bulunmakta. Bu özellik tek bir ekranda farklı içeriklerin toplanmasını ve istediğiniz içeriği hemen ulaşmanızı sağlamakta. Renklerle alakalı bir başka teknoloji ise PurColour olup, renklerin daha gerçekçi bir şekilde gözükmesine yardım etmekte. PurColour teknolojisi ise renklerin daha gerçekçi bir şekilde izleyiciye aktarılmasına imkan sağlamakta. HDR ve PureClour teknolojileri bir araya geldiğinde daha iyi, gerçekçi görüntüler elde edebilmek adına önemli bir iş başarıldığını söylemek gerekiyor.


Televizyonda Dolby Digital ses desteği bulunuyor. Bu destek sayesinde oldukça kaliteli sesler alınabiliyor. Ürün 2.0 hoparlör sistemine sahip olup toplam 20W ses gücü bulunmakta. Televizyon SmartThings uygulamasıyla birlikte kullanılabiliyor. Bu uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyip televizyon ile etkileşim kuruyorsunuz. Uygulama akıllı telefonunuzu bir kumanda haline getiriyor. Telefon ile televizyon arasında kolayca etkileşim kurup pek çok farklı etkinliği kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz.


Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV genel itibariyle oldukça iddialı, fiyat performans konusunda da taktir edilesi bir ürün. Kesinlikle tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor.

Cevap bırakın