NVIDIA Akademik Programı’nda Mühim Değişiklik!

NVIDIA şirketi, uyguladığı akademik program kapsamında önemli değişiklikler yaptı. Programın kapsamı genişletilerek geliştirici olmak isteyenler için imkan sağlandı.

Ünlü teknoloji şirketlerinden NVIDIA, günümüzde grafik kartı kategorisinde en fazla tercih edilen marka olarak dikkat çekiyor. Şirket son yıllarda sürücüsüz araç teknolojisi üzerinde de büyük bir atılım gerçekleştirdi ve adımlarını giderek hızlandırıyor. Bunların yanında NVIDIA, genç, öğrenmeye ve yönelmeye açık kullanıcılar için özel bir program oluşturdu.

NVIDIA Mükemmeliyet Merkezleri’nin  kapsamı genişletildi ve içerisine GeForce Oyun Akademisi de dahil edildi. Böylece oyun geliştirme veya e-spor kategorisine dahil olma arzusuyla yanıp tutuşan gençler için bir gelecek imkanı hazırlandı. İstekli öğrencilerin tercih ettikleri yönde eğitim alması amaçlanıyor. Bu sebeple GeForce Oyun Akademisi kapsamında öğrencilere 15’in üzerinde online ders tamamen ücretsiz olarak verilecek.

Donanım çalışmaları, gameosophy ve e-spor kategorilerinde eğitim alabilecek olan öğrencilere aynı zamanda ilgili lisans alanına veyahut ön lisans alanına geçme imkanı sağlanacak. Örneğin donanım çalışmaları üzerine eğitim aldıklarında bu binevi sertifikaları olacak. Eğitim öğretimlerine bu alanlarda devam etmek isterlerde ilgili bölümlerde önleri açılacak. Söz konusu kurs henüz aktif hale gelmedi. Yıl sonuna kadar kursun aktif olması, pek çok ismin sertifika ile buluşması amaçlanıyor.