NVIDIA Ürettiği Yeni Grafik Mekanizması İle Çok Konuşulacak!

Grafik kartı dünyasının en önemli şirketi  NVIDIA, yeni bir teknolojiyi duyurdu. Söz konusu teknoloji harika bir grafik mekanizması ve çok güçlü bir yapay zeka olarak karşımıza çıkıyor. İşte müthiş teknoloji ile ilgili ayrıntılar…

NVIDIA, günümüzde GPU üreten sayılı teknoloji şirketlerindendir ve bilgisayar kategorisinde en yakın rakibine fark atmış durumdadır. Fakat şirketin tek kategorisi bu da değildir. Bilgisayar harici pek çok kategoride yer alan NVIDIA, son zamanlarda sürücüsüz araç teknolojisine verdiği önem ile dikkat çekmektedir.

NVIDIA, şimdi de gerçek ile sanalı ayırt etmenizi imkansız hale getirecek bir teknoloji geliştirdi. Geliştirilen grafiksel yapay zeka, örneğin tamamen karla kaplı bir yolu birden bahar atmosferine çevirebiliyor. İşte bunun önemli örneği:

Yukarıdaki videoda sol tarafta yer alan görüntü orjinal görüntü olup sağ taraftaki görüntü tamamiyle yazılımın uydurmasıdır. Fakat bunu ilk bakışta anlamak hatta dikkatli bakıldığında bile anlamak neredeyse imkansızdır. İşte NVIDIA, bilinen gerçekliği bir kenara bıraktırabilecek, ayırt etmemizi çok güçleştirebilecek önemli bir teknolojiye daha imza attı.

NVIDIA’nın bu gelişmiş yapay zekaya sahip yazılımı sadece iklim değişikliği yapmıyor. Aynı zamanda gece gündüz değişiklikleri yapabildiği gibi örneğin bir leoparın üzerindeki beneklerle bile oynayıp onu farklı biri hayvan haline büründürebiliyor.

Bu teknolojinin önümüzdeki süreçte pek çok dalda kullanılması bekleniyor ve böylece NVIDIA elini bir hayli güçlendiriyor.

 

Cevap bırakın