NVIDIA Yeni Bir Özelliği Daha Kullanıcılarla Buluşturacak

NVIDIA, 9 Ocak 2018 tarihinde yani yarın yeni bir özelliği daha oyuncularla buluşturacak. Yeni özellik monitör ayarlarıyla sık sık oynayan, renk filtrelerini monitör üzerinden ayarlayanların oldukça hoşuna gidecek.

Ünlü teknoloji devi NVIDIA, daha iyi bir oyun deneyimi için sürekli çalışıyor. Ürettiği GPU aygıtları ile dikkat çeken şirket, aynı zamanda yazılım tarafını da boş bırakmayarak kalitesini ortaya koyuyor. NVIDIA şimdi de yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Söz konusu özellik PC oyuncularını yakından ilgilendiriyor. Yazılım tarafında yapılan yenilikle beraber oyunlar çok daha güzel bir hale geliyor.

NVIDIA Freestyle isimli yeni özellik, oyunlarda istediğiniz renk tonlarını seçmenize yarıyor. Onlarca filtre içerisinden istediğinizi seçiyorsunuz. Söz konusu filtreler oyun renklerini değiştiriyor. Mesela oyunun standart grafiklerinden sıkıldıysanız veya ışığı size çok fazla geliyorsa hemen oyun içerisinde NVIDIA Freestyle özelliğini açarak bir filtre seçiyorsunuz ve oyuna hızlıca devam ediyorsunuz. Renk seçenekleri çok fazla var. Örneğin yeşil, mor, gri gibi pek çok farklı renk var. Aynı zamanda özellikle geceleri oyun oynuyorsanız ve ışığı ona göre ayarlamak istiyorsanız bunun için de güzel efektler bulunuyor.

Eğer doğru filtreleri kullanırsanız oyunun grafikleri orjinal halinden daha iyi bile gözükebiliyor.  Zaten tüm oyunlarda ışıklandırma çok önemlidir. Eğer renk ve ışıklandırma kaliteli ise çok eski bir oyun bile güzel gözükebilir.

Mesela aşağıda bir oyun üzerinde uygulanan farklı NVIDIA Freestyle efektlerini görebilirsiniz:

Şirket bu yeni özelliğini yarından itibaren beta sürümde sunacak. Eğer merak ediyorsanız yarın NVIDIA resmi internet sitesinden indirip test etmeye başlayabilirsiniz.

Yayımlanan tanıtım videosunu izleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz:

Cevap bırakın