OnePlus 5 Yeni Android Güncellemesini Aldı

OnePlus şirketi, OnePlus 5 akıllı telefonuna yönelik olarak yeni yazılım güncellemesini paylaştı. İşte ayrıntılar…

Akıllı telefon kategorisinin önde gelen markalarından biri haline gelen OnePlus firması, şimdi de OnePlus 5 ve 5T akıllı telefonları için Android 10 güncellemesini yayınlamaya başladı. Bu güncelleme, 2017 yılında piyasaya sürülen yani üzerinden yaklaşık üç yıl geçen iki akıllı telefon için yayınlanmasıyla dikkat çekti. OnePlus 5 ve 5T akıllı telefonları ilk piyasaya sürüldükleri zaman Android Nougat işletim sistemiyle kendilerini göstermişlerdi. Telefona bu kez üçüncü büyük Android güncellemesinin yayınlanması bu bağlamda oldukça dikkat çekici bir husus oldu.

Paylaşılan güncellemenin toplam dosya büyüklüğü 1.87 GB olup bu bağlamda indirmeden önce kota durumunu göz önünde bulundurmanızda yarar var. İki akıllı telefon da Nisan ayından bu yana güncelleme konusunda deneniyordu ve Android 10 ile OxygenOS 10 için artık tamamen hazır gözüküyorlar. Kademeli olarak yayınlanan güncellemenin tüm OnePlus 5 modellerine ulaşabilmesi ise kuşkusuz ki biraz zaman alacaktır.

OnePlus 5 Özelliklerini Hatırlayalım:

Telefonda Full HD çözünürlüğünde AMOLED ekran bulunmakta olup cihaz Snapdragon 835 yonga setinden güç almakta ve Adreno 540 GPU birimi ile çalışmakta. 64 GB ve 128 GB depolama alanı seçeneğine sahip olan telefon RAM tarafında da 6 GB ve 8 GB RAM seçeneklerine sahip. Telefonda bulunan batarya ise 3300 mAh gücünde.

Cevap bırakın