OnePlus, Nord N100 ile Giriş Segment Pazarı Hedefleyecek

OnePlus şirketi, genellikle üst segment ve orta segment telefonlar hazırlamakta. Bu sefer bir ilki gerçekleştiriyor. İşte detaylar…

Giriş seviyesi bir akıllı telefon hazırlığı yaparak herkesi şaşırtan OnePlus, genellikle orta segment ve üst segment pazar için akıllı telefonlar üretiyor. Bu sefer ise Nord N100 isimli akıllı telefonuyla giriş segment pazarda da söz sahibi olma niyetinde.

Edinilen bilgilere göre N100 akıllı telefonu 200 Dolar fiyat etiketiyle kendisini gösterecek olup 26 Ekim 2020’de bir etkinlik esnasında tanıtılacak. Ürünün sahip olduğu teknik özellikler ise şimdiden belirlenmiş durumda.

İşte özellikleri:

Yeni Nord N100 akıllı telefonu hem büyük bir ekrana hem de büyük bir bataryaya sahip olan giriş seviyesi bir telefon olacak ve temel farklılığı bu olabilir. Aynı zamanda tasarım tarafında da iddialı bir model olacak.

Telefonun ekranı 6.52 inç büyüklüğünde olacak ve 1560×720 piksel çözünürlük sunacak. 13 Megapiksel + 2 Megapiksel + 2 Megapiksellik üç arka kamera lensine sahip olan telefonun ön yüzünde 16 Megapiksellik tek selfie kamerası bulunacak. 6000 mAh bataryayla gelecek olan cihaz hızlı şarj desteği de sunacak.

Yazılım tarafında doğrudan Android 11 ile çıkacak olan telefon 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile gelecek. Harici bir hafıza kartıyla depolama alanını 256 GB’a kadar artırmak mümkün olacak. Telefonda giriş seviyesi işlemcilerden Snapdragon 460 yer alacak.

Cevap bırakın