Origin EA Hesabını Silme Yöntemi

Origin üzerindeki hesabınızı silebilmek için hangi adımları uygulamanız gerekiyor? Yeni içeriğimizde detaylarıyla anlatıyoruz.


Origin çevrimiçi oyun sanal mağazası olup Origin üzerinden pek çok oyunu satın alabiliyorsunuz. Ancak Origin üzerinde artık hesabınızın bulunmasını istemiyorsanız elbette silebilirsiniz. Peki hesabı kapatabilmek için hangi adımları uygulamak gerekiyor? Haydi bir bakalım.


İlk olarak tarayıcınızın adres çubuğuna help.ea.com/tr/contact-us/new/?product=origin yazıp URL’yi açın ve hesabınızda oturum açın. Ardından Bize Ulaşın sayfasına yönlenip burada pencereleri ve macleri seçip NEXTe tıklayın. Bir konu seçimi yapmak için Hesabımı Yönet’i seçin ve açık bir sorun seçip ardından Hesabı Sil’i seçin. Daha fazla bilgi için hesap silmesebebini yazıp İLERi’ye tıklayın. Bize Nasıl Ulaşmak İsterdiniz? Bölümünden Şimdi Sohbet düğmesine tıklayın ve ardından Şimdi Sohbet Et’e tıklayıp bekleyin. Yeni bir pencere açılacaktır. Hesabınızı slime nedenini ve talebinizi yazıp sohbetin sonlandırılmasını bekleyin.


Eğer yukarıdaki hamlenizden bir sonuç alamadıysanız e-posta gönderimi yaparak da hesabınızı silebilirsiniz. Bunun için kayıtlı mail adresinizi açıp yeni bir eposta oluşturunuz. Gönderici kısmına [email protected] yazın. Konu üzerine Köken Hesabımı Silmek İstek satırını girip silmek için posta yazın ve Göndere tıklayın.

EA’nın Türkiye’ye sunduğu destek oldukça sınırlı olduğu için iletişim hususunda biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Açıkçası resmi sitesinin Türkçeleştirmesinin bile yarım yamalak olduğunu ve İngilizce bilginiz olmadan işlemleri gerçekleştirmenizin biraz zor olacağını belirtelim. Yine de yukarıdaki iki yöntem işinize yarayacaktır.

Cevap bırakın