Origin’de FPS Sayaıcı Açma Yöntemi

Origin uygulaması sayesinde FPS sayacını açarak oyunlarda kaç FPS elde ettiğinizi görmeniz mümkün. Yeni yazımızda bunun nasıl yapıldığından bahsediyoruz.

Oyunlar günümüzde artık Steam, Origin gibi dijital mağazalar üzerinden satılıyor. Elbette bu her oyun için geçerli değil ancak pek çok oyun artık fiziksel olarak satışa sunulmadan yalnızca dijital platformlar üzerinden satılıyor. Bu durum dijital mağazaların öneminin daha da artmasına yardımcı oluyor.

Popüler dijital mağazalardan biri olan Origin, oyuncular için FPS ölçme imkanı da sağlamakta. Böylece Origin içerisinden yüklediğiniz bir oyunda FPS sayacının çalışmasını sağlayarak ek bir FPS sayacı uygulamasına ihtiyaç duymuyorsunuz.


FPS Sayacı Nasıl Aktif Edilir ?

İlk olarak ana menüden Origin > Application Settings seçeneğine tıklayın. Daha sonra üst kısımda bulunan menüden Origin In Game seçeneğine giriş yapın ve sonrasında During Gameplay menüsüne girerek Display FPS Counter seçeneğini kullanarak FPS sayacının konumunu belirleyin. Sayaç konum kısmında Top Lef, Top Right gibi ibareler göreceksiniz. Bu ibareler FPS ifadesinin ekranın hangi köşesinde çıkmasını istediğinizi seçmenize ilişkindir. Yine aynı ekrandan Counter Transparency seçeneğini kullanarak sayacın saydamlık derecesini ayarlamanız mümkündür. Böylece sayaç aktif hale gelecektir.

Cevap bırakın