Origin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Fonksiyonunu Aktif Etme

Yeni içeriğimizde Origin üzerinde iki faktörlü kimlik doğrulama fonksiyonunun nasıl yapıldığına değiniyoruz. İşte ayrıntılar…


Günümüzde pek çok ürünü sanal uygulamalar üzerinden yönetmekteyiz veya sanal uygulamalarımız içerisine endeklesemekteyiz. Bu durum güvenlik açısından bazı sorunlara neden olabilmekte. Örneğin Origin hesabınızın şifresini kaybettiğinizde veya yeterince güvenli bir şifre uygulamadığınızda hesabınız ve dolayısıyla içerisinde yer alan oyunlarınız başkasının eline geçebilir.


Origin kimliğinizi güven altına alabilmek için kimlik doğrulama özelliğini kullanabilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini uygulayabilmek için ilk olarak Origin uygulamasını yüklü değilse bilgisayarınıza yükleyip çalıştırın. Sonrasında Origin hesabınız üzerinde oturum açın ve üst kısımda yer alan münden Origins yazısına tıklayıp altında yer alan EA Account and Billing yazısına tıklayın. Tıklamanızla beraber EA hesabınızın bulunduğu resmi web sitesi, kullanmış olduğunuz varsayılan tarayıcı üzerinde açılacak.


Açılan bölümde Security sekmesinin üzerine tıklayın ve Login Verification kategorisinin altında yer alan Turn On butonuna tıklayın. Açılan pencerede Send Security Code butonuna tıklayın. Güvenlik kodunuz mail adresinize gelecektir. E posta kutunuz içerisinden kodunuzu aldıktan sonra iki faktörlü giriş doğrulaması için e-mail , Authenticator ve text message şeklinde üç seçenek çıkacaktır. Bunlar arasından text message seçeneğini seçerseniz telefon numaranızı girmelisiniz. e-mail seçeneğinde, mail kutunuza gelen güvenlik kodunu girmelisiniz. Authenticator seçeneğini seçerseniz de Authenticator’da bulunmakta olan güvenlik kodunu bilmelisiniz. Tercihinizi yapıp tercihe göre kodu girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Cevap bırakın