Oyunlarda Suikast Modu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yeni yazımızda video oyunlarında suikast modunun ne olduğuna değiniyor, oyunlarda suikast moduna dair bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Gizlilik ve bunun yanı sıra aksiyon tabanlı olan video oyunlarında bulunmakta olan gizli bir oynanış özelliği olan suikast modu, gizlilik üzerine kurulu dinamiklerle bezenen bir moddur. Oyuncuların hedeflerine gizli bir şekilde yaklaşarak bir anda saldırmasını ifade eder ve bunu yaparken diğer düşmanları alarma geçirmediği taktirde suikast modunu başarıyla ilerletiyor demektir.

Suikast modunun temel amacı NPC’ler veyahut diğer oyuncularca farkedilmeksizin belirli bir hedefi ortadan kaldırmaktır. Suikast modunu etkinleştirebilmek için oyuncuların belirli silahları kuşanması, belirli konumlara gitmeleri v.b. gerekebilir ve bu oyundan oyuna değişkenlik gösterebilen bir unsur olarak öne çıkmaktadır.

Suikast modu esnasında başarılı olma şansını artırabilmek için dikkat edilmesi gereken en temel unsur gizli ve yavaş hareket etmektir. Önceden bölgeyi keşfedebilmek, potansiyel kaçış noktalarını bilebilmek ve düşmanları hedeflerinden uzaklaştırabilmek için oyalama taktiklerini kullanmak bir hayli önemlidir.

Suikast modu bulunan başlıca oyunlara örnek verecek olursak ; Far Cry 3, Assassin’s Creed Odyssey, Prey, Sniper Elite 4, Payday 2, Dishonored, Hitman oyunları ve Cyberpunk 2077 örneklerini verebiliriz.

Cevap bırakın