P20 ve P20 Pro Telefonları Bir Kez Daha Güncellendi!

Huawei şu sıralar o kadar fazla güncelleme yayınlıyor ki hızına yetişmekte dahi güçlük çekiyoruz. Ünlü şirket P20 ve P20 Pro akıllı telefonları için yeni bir yazılım güncellemesi daha yayınladı.

Günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilen Huawei, P20 ve P20 Pro akıllı telefonları için çok sık yazılım güncellemesi paylaşıyor. Yayınlanan yeni güncellemenin temel fonksiyonu ise güvenlik konusunda iyileştirmeler içermesi ve iki model için de VoLTE desteği sağlaması. VoLTE ile daha kaliteli sesli ve görüntülü konuşmalar yapabilmek mümkün hale geliyor.

Güncellemeyle beraber VoWIFI aramaları aktif hale gelmekte. Bu aramalar ile birlikte kullanıcılara önemli bir kolaylık sunulduğunu söyleyebiliriz. Peki yayınlanan yeni güncellemelerin dosya boyutları ne durumda? P20 Pro akıllı telefonu için yayınlanan güncelleme P20 model için yayınlanan güncellemeye göre oldukça sınırlı ve toplam 277 MB dosya büyüklüğüne sahip. P20 akıllı telefonu için yayınlanan yazılım güncellemesi ise 608 MB dosya boyutu ile dikkat çekiyor.

Güncellemeler şu an dağıtım aşamasında ve kullanıcılara ulaşabilmesi biraz zaman alabilir. Yani henüz sizin telefonunuza ulaşmadıysa bunun normal olduğunu söyleyebiliriz.