PC ve Telefon Güvenliğini Tek Uygulamadan Sağlamak

Yazımızda PC ve telefon güvenliğinin tek uygulama aracılığıyla sağlanması hususunda bilinmesi gerekenlere yer veriyor ve bu hususta bir öneride bulunuyoruz.

Bilgisayarlar ve akıllı telefonlar günümüzde adeta hayatın bir parçası haline gelmiş durumda. Gündelik hayatımızda yaygın olarak kullandığımız bu cihazlarda genellikle kişisel veriler bulunmakta olduğundan güvenliklerinin sağlanması oldukça önem arz etmektedir.

Telefonlar ve bilgisayarlar her an internete bağlı olan cihazlar olduklarından ve içerisinde önemli uygulamalar ve kişisel veriler bulunabildiğinden güvenliklerinin sağlanması önemlidir. Bu bağlamda güvenlik hususunda Avast uygulamasını kullanabilirsiniz. Avast uygulamasının çoklu cihaz desteği bulunmakta olup, böylece hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda tek bir Avast hesabını kullanarak iki farklı erişim elde edebilirisiniz. Hatta Avast gerekli paketi satın aldığınız taktirde 10 cihaza kadar destek sağlamaktadır ve böylece tüm aile aynı hesabı kullanabilir.

Birden fazla cihazda aynı parola güvenliği uygulamasını kullanmak avantajlı olabilir. Bu hususta kullanılabilecek olan uygulama ise Device Security Pro’dur. Söz konusu Uygulama, fidye yazılımları, kimlik hırsızlığı, bankacılık dolandırıcılıkları ve virüslere karşı koruma sağlamasının yanı sıra parola güvenliği sağlamakta ve tuş vuruşlarını şifreleyip kullanıcı güvenliğini üst seviyeye çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra uygulamanın reklam engelleyici özelliği de bulunmakta olup istenmeyen reklamları kaldırmaya imkan sağlar.

Cevap bırakın