PC’de Yer Alan Wi-Fi Şifreleri Nasıl Öğrenilir?

Wi-Fi şifrenizi daha önce bilgisayarınıza tanımladıysanız kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için neler yapmanız gerektiğini anlatıyoruz.


Kablosuz ağlar yaygınlaşmalarından sonra internet çağı için bir vazgeçilmez haline geldi. Kullanıcılar kablosuz ağlar sayesinde internete daha kolay bağlanabiliyor.

Kablosuz ağlara şifreler aracılığıyla kolayca bağlanabiliyor. Elbette kapsama alanı buna elveriyorsa bu durum geçerli. Kablosuz ağı şifresini bilgisayara tanımladıktan sonra otomatik giriş yapıldığı zaman bir süre sonra unutulabiliyor. Unuttuğunuz zaman da tekrar giriş yapmak istediğinizde bu kez şifre sorabiliyor. Bu gibi durumlarda daha önce bağlandığınız ağın şifresini öğrenebilirsiniz. Üstelik modem şifrenize reset atmanıza da gerek yoktur.


İlk olarak Başlat menüsünü açıp Denetim Masasına geçiş yapın. Ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne girin. (Bunu sağ alt kısımdaki ağ simgesinden de yapabilirsiniz)


Mevcut internet bağlantınızın üzerine tıklayıp açılan kısımda Kablosuz Ağ Özellikleri kısmına girin. Açılan ekranda Güvenlik sekmesini bulup tıklayın. Kablosuz ağ şifreniz bu alanda karşınıza çıkacaktır. Eğer karakter göster ibaresi varsa işaretlemeyi unutmayınız.Cevap bırakın