Wi-Fi Ağına Bağlanamama Sorununun Çözümü

Günümüzde kablosuz ağlar, internet ağları arasında bir hayli yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak kablosuz ağlara bağlanmak kablolu ağa bağlanmaya göre bazen daha zor olabilmektedir.


Kablosuz bir ağa bağlanmaya çalıştığınızda bazen hata alabiliyorsunuz. Bunun pek çok sebebi olabilir. Peki bu bağlanamama sorununu nasıl aşabilirsiniz?


Wi-Fi sorunu mevcutsa ilk olarak Wi-Fi ağınızın temel ayarlarını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Örneğin bilgisayarınızda Wi-Fi ağı açık pozisyonda görülmüyor olabilir. Otomatik bağlan seçeneği işaretli olsa bile bazen ağa otomatik olarak bağlanılamayabilir. Eğer akıllı telefon kullanıyorsanız uçak modunun aktif olmadığını tespit edin. Uçak modu açık değilken bile hala otomatik olarak bağlanmıyorsa o halde manuel olarak bağlantı kurun ve yine otomatik olarak bağlan seçeneğini işaretleyin.


Modeme şifrenizi bir kez daha girerek en baştan bağlanmayı deneyerek de sorunu çözebilirsiniz. Bu gibi durumlar için modemi yeniden başlatmak da çözüm sağlayabilmektedir. Yeniden başlattıktan sonra tekrar bağlanmayı denediğinizde sorununuz çözülebilir.


Dipnot olarak Wi-Fi güvenliğinin son derece önemli olduğunu, güvenli olmayan ağlara cihazınıza bağlamamanız gerektiğini belirtelim.

Cevap bırakın