Philips Momentum 27M1N3200ZA İnceleme

Bu yazımızda Philips Momentum 27M1N3200ZA isimli monitörü masaya yatırıyor, oyuncu monitörüne dair incelememizin sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Philips tarafından sunulan Momentum 27M1N3200ZA isimli monitör modeli, oyuncuların ihtiyacını karşılayabilecek özelliklere sahip olup, bu bağlamda başarılı seçeneklerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Tasarım olarak abartıdan uzak sade bir yapısı bulunan monitör modeli, panel yapısı olarak düz bir türde ve ön bölümünde ince çerçeveler yer almakta. Üzerinde RGB aydınlatma veyahut farklı bir detay bulunmamakta. Sade ve oturaklı bir tasarım yapısına yer verilen ürünün standlı olarak boyutları 612 mm X 543 mm X 236 mm olup standsız boyutlarının ise 612 mm X 365 mm X 55 mm olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün ağırlığı standsız olarak 3.70 kilogram olup, standlı ağırlığı ise 5.30 kilogram olarak belirlenmiş durumda.

Monitörün kutu içeriğinde güç kablosu, HDMI kablosu, DisplayPort kablosu, ekranın kendisi, destek ayağı yer almakta olup bunun yanı sıra belgeler çıkmaktadır. Monitörün dik konuma getirme, öne arkaya eğme, sağa sola veya yukarı aşağı hareket ettirme gibi çeşitli pivot özellikleri bulunmaktadır. Yani bu bağlamda monitörün son derece zengin olduğunu, genel kullanıma da hitap ettiğini belirtmek gerekmektedir.

Monitörün 165 Hz yenileme hızı desteği bulunuyor. Ürünün ghosting testinde ufak kaçmalar medyana geliyor.

Monitör ile -5/20 derece eğim elde edilebiliyor ve 130 mm’ye kadar yükseklik ayarı yapılabiliyor. Bunun dışında  -/+ 90 derece rotasyon ve -/+ 45 derece yana hareket imkanı sağlanıyor. Monitörün ekranı 27 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğü bulunmakta olan IPS paneli mevcuttur. Cihaz 165 Hz yenileme hızına sahiptir ve 1 ms tepki süresi bulunmaktadır. Geniş bir renk yelpazesi bulunmakta olan ürün renk doygunluğu konusunda kullanıcıları tatmin etmektedir. Monitörün siyah renklerini daha iyi verebilmesini sağlayan teknolojisi de bulunmakta olup, görüntü ve renk kalitesi konusunda başarılı bir üründür.

Titreşimsiz görüntü özelliği ve bunun yanı sıra düşük mavi ışık filtresi bulunmakta olan monitör modeli uzun süreli kullanımlarda gözün korunabilmesi açısından gereken avantajları sağlamaktadır. Açıkçası günümüzde üretilen tüm modellerde bu özelliklerin artık yer alması gerektiğini düşünüyoruz ve neyseki çoğu modelde zaten artık yer verilen fonksiyonlar olarak öne çıkıyorlar.

Monitörün dahili hoparlörleri bulunmakta olup, 5W gücünde olan iki adet hoparlörü vardır. Maksimum 75-80 dB aralığında ses elde edilebilmektedir.

Yeni Philips monitörü oyuncular için özel bir biçimde hazırlanmış olan çeşitli modlara sahiptir. Söz konusu modlar OSD menüsü üzerinden RTS, FPS gibi farklı oyunlar için hazır resim modlarını meydana getirmektedir.

Ürünün önemli artılarının yenileme hızı, pivot hareketlerinin kapsamlı olması, OSD menüsü ve aynı zamanda Türkçe bir menüye sahip olması, tepki süresi ve kaliteli görüntü olup, eksikliği ise parlaklık değerinin zayıf kalması çünkü 250 cd/m2 parlaklık değeri ile standartların altında olduğunu düşünüyoruz. Bizim için standartlık 350 cd/m2 olup, ürünün bu bağlamdan eksik olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın