PUBG Yavaş Yavaş Oyuncu Kaybetmeye Başladı

2017 yılında en fazla konuşulan oyunlardan olan PUBG, geçtiğimiz günlerde mobil platforma çıkması sayesinde tekrar gündeme geldi. Fakat PUBG için gündeme getirilmesi gereken bir başka konu daha var: Düşüş…

PUBG, 2017 yılında inanılmaz bir patlama yaşadı ve henüz erken erişim aşamasında olan bir oyuna göre çok iyi satış rakamlarına ulaştı. Ancak oyunun final sürümünün sunulmasından kısa bir süre sonra oyuncular artık eski iştahı bulamamaya başladı. Bu durumda PUBG için önemli bir düşüş başladı.

Oyuncuların iddialarına göre PUBG, oyunu satın alan oyunculara dahi reklam gösteriyor ve bu durum da tepkilere neden oluyor. Haliyle oyunun Steam sayfasında eleştiri yağmuru var. SteamSpy verilerine göre; 2018’in ilk ayında 150.000 civarı yeni oyuncu kazanan PUBG, Şubat ayında ise oyuncu kazanmak yerine oyuncu kaybediyor. PUBG son 30 gün içinde 100.000’e yakın oyuncu kaybetti. PUBG oyununun eş zamanlı oyuncu kaybetmeye başlaması akıllarda soru işareti yarattı.

PUBG, yeni bir efsane olarak görülüyordu fakat yaşanan bu gelişmelere bakılırsa ömrü çok da uzun olmayabilir. Yine de bu konuda kesin konuşabilmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.