Video Oyunlarında Ace Terimi

Yazımızda video oyunu dünyasında Ace terimine ilişkin olarak bilinmesi gereken temel bilgilere yer veriyoruz.

Video oyunu alanında pek çok farklı terim bulunmaktadır. Ace terimi de bunlar arasında yer almaktadır. Daha çok rekabetçi video oyunlarında kullanılmakta olan bu terimlerin anlamına değinecek olursak;  Ace terimi “Ace Atmak” olarak kullanılmaktadır. Bu bir oyun becerisi olarak kabul edilmekte olup, biraz şans ve biraz da doğru strateji gerekmektedir. Bir oyuncu tüm rakip takım üyelerini tek başına ortadan kaldırdığı taktirde Ace atmış olacaktır.

Rekabetçi olan oyunlarda bir oyuncu tüm rakip takım üyelerini kendi başına öldürürse Ace atmış sayılır fakat MOBA türünde olan oyunlarda genelde Ace kavramı rakip takımın tüm üyelerinin ortadan kaldırıldığı herhangi bir durum ile sınırlandırılır. Buna LOL oyunundaki Pentakill kavramı örnek gösterilebilir.

Ace atılabilecek olan başlıca oyunlar olarak; Dota 2, Smite, Valorant, CS Go, Team Fortress 2, Overwatch oyunlarını örnek olarak gösterebiliriz.  Peki bir oyunda ace atmak için hangi unsurlara dikkat etmek gerekir?

Ace atma tüyoları:

Stratejik oynamak ve baş hizasına nişan almak ace atmak konusunda oldukça etkilidir. Düşmanlarınızı gözlemleyip çevrinizin farkında olmalısınız. Böylece ani saldırılardan kaçınabilir, düşmanları avlayabilirsiniz. Sabırlı olmanız ve çalışmaya devam etmeniz de ace atmak için gereken bir unsurdur. Takımınızla iletişim hainde olmanız, takım tabanlı bir oyunda oldukça önemlidir. Onların gördüğü ancak sizin göremediğiniz bir düşman Ace atma hayalinizi yok edebilir.

Cevap bırakın