Red Dead Redemption 2 Satış Başarısı ‘Yok Artık’ Dedirtiyor!

Dünyanın en ünlü oyun şirketlerinden biri olan Rockstar Games tarafından sunulan Red Dead Redemption 2, muazzam satış başarısı ile dikkatleri üzerine çekti. Oyunun satış rakamları çok çok iyi seviyede.

Red Dead Redemption 2 oldukça uzun zamandır beklenen bir oyundu. Vahşi batı atmosferini yaşatan oyun aynı zamanda bir kovboy oyunundan çok daha fazlası. Sahip olduğu atmosfer ve eşsiz yan görevleri ile taktir toplayan Red Dead Redemption 2, kaliteli bir açık dünya oyunu arayanların kuşkusuz ki en yeni gözdesi durumunda.

Red Dead Redemption 2 ilk etapta konsollar için satışa sunuldu ve oyunun PlayStation 4 & Xbox One satış rakamları son derece iyi. Birleşik Krallık’tan yayınlanan son satış rakamlarına göre Red Dead Redemption 2 listenin zirvesine oturmayı başardı. Satışların yüzde 68’lik büyük kısmı ise PlayStation 4’ten geldi.

İşte en çok satılan 5 oyun:

  1. Red Dead Redemption 2
  2. Call of Duty: Black Ops IV
  3. FIFA 19
  4. Forza Horizon 4
  5. Assassin’s Creed Odyssey

Red Dead Redemption 2’nin, FIFA 19 ve Call of Duty’i geride bırakarak kısa sürede zirveye ulaşmış olması oldukça dikkat çekti. Oyunun bu muazzam başarısını uzun süre daha sürdüreceğini düşünüyoruz ki bu rakamlar fiyatı çok yüksek olmasına rağmen elde edildi. Daha makul bir fiyattan satışa sunulması halinde liderlik süresi daha da uzayacaktır.