Red Dead Redemtion 2 Türkçe Yama Kurulumu

Bu içeriğimizde Red Dead Redemption 2 Türkçe yamasının nasıl kurulacağı ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Red Dead Redemption’ı bir seri haline getiren değerli oyunlardan Red Dead Redemption 2, gerek grafikleri gerek hikayesi ile gönüllerimize taht kurmayı başarmış bir oyun. Ancak böyle bir oyunu Türkçe yama olmadan oynamak tat vermeyecektir. Bu nedenle içeriğimizde Red Dead Redemption 2 video oyununda nasıl Türkçe yama kurulabileceğini anlatacağız.

Red Dead Redemption 2  oyunu için Türkçe yama yapılması amacıyla gönüllü çalışmalara girişildi ancak Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çalışması süreci sancılı geçmişti çünkü yayıncı Take Two bu hususta oyuncuları kızdıran bazı adımlar atmıştı. Şu an ise Charlesherman tarafından paylaşılan bir mod sayesinde yama kurulup oynanabiliyor.

NexusMods üzerinde Charlesherman tarafından yayınlanan yama oyunu tamamen Türkçeleştirmekte olup böylece hikayesini anlayarak keyifle oynamanıza yardımcı oluyor.

İlk olarak nexusmods.com/reddeadredemption2/mods/391?tab=files&file_id=1420 bağlantısına girerek yamanın NexusMods sayfasını görüntüleyin ve çıkan RAR dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ardından içinde yer alanları oyunun kurulu olduğu klasörün içerisine taşıyın. RDR2_TR.exe dosyasını çalıştırarak karşınıza çıkan iletide Tamam butonuna basın ve böylece kurulum tamamlanacaktır.

Bu arada Türkçe yamada bir sorunla karşılaşmamak için oyunu kurmuş olduğunuz klasörün ve ona bağlı olan diğer klasörlerin ismini eğer özel bir isim yaptıysanız düzeltmenizi, Türkçe karakterin bulunmamasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Örneğin klasör ismi OynayacağımOyunlar değil de OynayacagimOyunlar olmalı.

Cevap bırakın