RDR 2’de RTX Olmasını Bekleyenler İçin Kötü Haber

Son günlerde Red Dead Redemption 2 oyunu epey konuşuluyor çünkü artık çıkmasına çok az bir zaman kaldı ve büyük beklentilere sahip bir oyun. Ancak ne yazık ki oyunculardan bazıları daha şimdiden hayal kırıklığına uğrayacak.

Uzun zaman önce konsol oyuncuları için piyasaya sürülen Red Dead Redemption 2’yi şu ana kadar PlayStation 4 oyuncuları büyük oranda bitirdi bile. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı Rockstar Games, kurnazlık ederek oyunu PC için hemen duyurmadı. PlayStation 4 platformunda iyice özümsenmesini bekledi ve daha sonra PC için duyurusunu yaptı.

Oyunun PC için duyurulan sürümünde RTX teknolojisinin bulunmasına kesin gözüyle bakılmaktaydı ancak bu konuda kötü bir sürpriz yaşandı.
Red Dead Redemption 2’nin PC sürümünde RTX teknolojisinin bulunmadığı açıklandı. Yani oyun ışın izleme için gerekli desteği sunmamakta. Dolayısıyla oyuncular RTX serisinden bir grafik kartına sahip olsalar dahi bu oyunu ışın izleme ile oynayamayacaklar ve bu da daha gerçekçi grafiksel detaylar hissetmelerine engel olacak.

Elbette bu durum bir oyunda grafiği pek önemsemeyen bir oyuncu için sorun değil ancak RDR 2 için özel olarak sistem hazırlayan oyuncular için kötü bir durum olacaktır.

Cevap bırakın