Rusya’da Bir Kişinin VR Oyunu Oynarken Öldüğü Ortaya Çıktı

Rusya’da ilginç bir hadise yaşandı. En büyük Rus haber ajanslarından TASS tarafından belirtilene göre Moskova’da bir kişi VR oynarken hayata gözlerini yumdu. Peki bu nasıl oldu? İşte haber hakkında ayrıntılar…

VR giderek daha fazla yaygınlaşırken VR oynarken yaşanan kazalar da fazlalaşıyor. Rusya’da 44 yaşındaki bir adam, evinde VR ile oyun keyfi yaşarken yaralanarak öldü. Adamın yaralanmasının nedeni ise evindeki  cam masanın üzerine düşmesi.

VR oyunlarında genellikle belli bir konumda sabit kalırsınız zaten öyle de olması gerekir. Aksi taktirde önünüzü göremediğiniz için düşebilirsiniz. Fakat iddiaya göre 44 yaşındaki Moskovalı oyuncu bu kuralı çiğnedi. Oyunu hareketli bir şekilde oynayan adam,  cam masanın üzerine düştü ve ağır yaralandı. Kan kaybı nedeniyle daha fazla dayanamadı ve hayatını kaybetti. Haber ilk olarak Rus ajans TASS tarafından ortaya çıkarıldı.

Bu ilginç  olay VR ile oyun oynarken çok dikkatli olunması gerektiğini gözler önüne seriyor. VR, beynin gerçek ile sanalı ayırt edememesine neden oluyor ve bu özellikle bazı insanlarda daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

Cevap bırakın