Salgının Yayılmaması İçin Bilgisayar Temizliği de Önemli !

Bilgisayar markaları, corona virüsü salgınının yayılmaması adına bilgisayar temizliğinin , özellikle de taşınabilir bilgisayarların temizlenmesinin çok önemli olduğunu vurguluyor.

Korona virüsü ülkemizde Mart ayında ortaya çıktı ve etkisini sürdürüyor. Virüse karşı oldukça dikkatli olunması gerekiyor. Salgına karşı alınabilecek önlemler arasında bilgisayar temizliği de geliyor. Beki bunu anlamsız buluyor olabilirsiniz ancak ofisinizde veya ortak kullanım alanlarındaki bilgisayarlar farklı kişiler tarafından kullanıldıkça virüsün yayılması da mümkün oluyor.

Özellikle laptop gibi taşınabilir bilgisayarların daha sık temizlenmesi gerekiyor. Eğer evinizde masaüstü bilgisayar varsa ve sizden başkası kullanmıyorsa o halde eve gittiğiniz zaman elinizi iyice yıkadığınızdan emin olun. Onun dışında bilgisayarınız için özel bir temizlik yapmanıza greek yoktur. Ancak sizden başkalarının da erişim sağladığı bilgisayarları kullanmadan önce mouse ve klavyesini kolonyalı yumuşak bir bez ile çok fazla bastırmadan ancak etkili bir şekilde silmenizi tavsiye ediyoruz.

Bununla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Monster Notebook firmasından açıklama gelmiş ve toplum sağlığını tehdit eden biu durumun en kısa sürede sona ermesinin umut edildiği bildirilmişti.

Cevap bırakın