Samsung En Büyük İkinci Telefon Pazarında Önemli Bir Başarı Yakaladı

Akıllı telefon kategorisinin önde gelen markalarından biri olan Samsung, günümüzde büyük pazarlarda da lider konumda. Ancak Hindistan pazarı hariç.

Hindistan, toplam nüfus yoğunluğu bakımından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olarak kabul edilmekte. Samsung, son verilere göre bu büyük pazarda son iki ay içerisinde büyük bir atağa kalktı. Şirketin iki ay içinde 2 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştığı ortaya çıktı. Böylece Samsung’un Hindistan pazarındaki etkinliğinin daha da arttığını söyleyebiliriz..

Henüz yılın ikinci çeyrek sonuçlarının açıklanmamış olduğunu da belirtelim ancak buna rağmen Samsung’un pazar payını arttırdığının ortaya çıkması diğer teknoloji şirketleri açısından önemli bir sorun olabilir. Şu an Hindistan pazarında lider konumda olan şirket Xiaomi ancak ikinci çeyrek raporları açıklandığı zaman Samsung’un liderliği ele aldığını görebiliriz. Ancak buna dair kesin konuşmamak yararlı olacaktır. Netice itibariyle her an her şey değişebiliyor.

Samsung hali hazırda Galaxy M serileri ile de Hindistan pazarında önemli ölçüde başarı sağlamakta olup son gelişmelerin Xiaomi & Samsung rekabetine nasıl yansıyacağını bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın