Samsung Good Lock Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda Samsung’un Good Lock servisiyle ilgili olarak bilinmesi gereken hususlara değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Samsung tarafından sunulan Good Lock yazılımı, telefonunuzu kişiselleştirmek adına kullanabileceğiniz güzel bir uygulama olarak öne çıkıyor. Galaxy cihazınızın görünümünü yeniden tasarlamanıza imkan tanımakta olan uygulama, Samsung tarafından geliştirilen bir uygulama paketi olup böylece güvenli olarak kabul ediliyor.

Kilit ekranı, ana sayfa, son uygulama düzeni, hızlı ayarlar paneli , saat arayüzü ve daha fazlasını özelleştirmek için kullanabileceğiniz bir yazılımdır.  Onu diğer kişiselleştirme uygulamalarından ayıran temel unsur çok fazla seçenek sunabiliyor olmasıdır.  Aynı zamanda özelliklerin birlikte uyum içerisinde çalışmasını da sağlamaktadır.

Uygulama üzerinde yapılan değişiklikler onları One UI arayüzüne özgü hissettirmektedir. Samsung, One UI’nun son sürümünü desteklemek için de uygulamayı hep güncellemektedir.

Play Store’da mevcut mu?

Good Lock uygulaması Google Play Store platformu üzerinde bulunmamaktadır. Tüm Samsung cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelmekte olan Samsung Galaxy Store uygulamasını açıp onun içerisinden arama yaparak yüklemeniz gerekmektedir. Eğer Samsung marka bir telefonunuz bulunmuyorsa ve yine de bu uygulamadan yararlanmak istiyorsanız o halde Fine Lock alternatifini kullanabilirsiniz. Fine Lock zaten Play Store üzerinde yer alıyor.

God Lock uygulamasının çeşitli modülleri vardır. Home Up bunlardan biridir. Uygulamayı indirip açtığınız zaman size MultiStar, LockStar, Home Up gibi indirilebilir modüllerin listesini göstermektedir. Her modül yazılımın belirli bölümünü hedefleyip özelleştirmek için ayarlar içermektedir.   Home Op modülü pek çok yönden Galaxy kullanıcılarına sunulan varsayılan özelleştirme çözümüdür. Klasör, ana ekran, yedekleme, paylaşım yöneticisi, geri yükleme gibi beş farklı ayar grubu vardır. Daha temiz bir görünüm elde edilebilmesi için uygulama etiketini ana ve uygulamalar ekranından gizlemeyi sağlar.

LockStar modülü de bulunmakta olup, bu modül kilit ekranını özelleştirmenize imkan tanır. Kilit ekranına müzik, saat, bildirim simgeleri gibi sistem simgeleri eklemenize imkan tanır. Bunun yanında denemek isteyebileceğiniz bazı duvar kağıdı seçeneklerini de barındırmaktadır.

Yaygın olarak kullanılan Theme Park ve Wonderland modülleri de vardır. Wonderland modülü; Ekranın daha canlı görünmesi için kullanılabilecek bir modüldür. Ana ve kilit ekranı için özel canlı duvar kağıdı oluşturmayı sağlar. Video duvar kağıdı oluşturabilmek için statik duvar kağıdının üzerine video koyup, tüm ekranı kaplayarak, uzatarak da ilginç görüntüler oluşturabilirsiniz.

Theme Park modülü sayesinde de istediğiniz renkten yararlanıp özel tema oluşturabiliyorsunuz. Oluşturmuş olduğunuz öze tema ses paneli, hızlı ayarlar paneli, klavye v.b. kullanıcı arabiriminin farklı bölümlerine nasıl uygulanacağını görebiliyorsunuz. Bu modül ile duvar kağıdınızı her değiştirdiğinizde telefonunuz size aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli renk paletleri söz konusu oluyor.

Cevap bırakın