Samsung’un Başı Dertten Kurtulmuyor!

2017’nin en çok ses getiren bir kaç akıllı telefonundan bir tanesi olan Note 8 ile Samsung geçtiğimiz yıl yaşanan Note 7 problemlerini geride bırakmayı amaçlıyor. Fakat bu durum geçtiğimiz günlerde sayısı artan kullanıcı şikayetleri sebebiyle büyük bir darbe almış gibi görünüyor.

 

 

Samsung‘un son gözdesi Note 8 alan kullanıcıların yaşadığı donma problemleri Note serisinin yeni belası olacağa benziyor. Önceki seride yaşanan pil problemleri Samsung için hem maddi hem de prestij açısından büyük zarara sebep olmuş ve firma Note 7 telefonlarını toplatmak durumunda kalmıştı.

Benzer problemler Samsung‘un en büyük rakibi Apple tarafında da yıllardır yaşanmasına rağmen Apple firmasının iPhone modellerinde yaşadıkları pil problemlerini görmezden gelmesi ve ürünü geri toplamak gibi bir seçeneği asla değerlendirmemiş olması tepki çekmişti. Buna karşın Samsung firmasının ürünlerini toplaması ise müşteri memnuniyetini rakiplerine oranla daha fazla önemsediklerini göstermişti.

 

 

Serinin en son üyesi Note 8 modelinde ise kullanıcılar telefonlarında yaşadıkları donmalardan şikayetçi. Farklı kullanım durumlarında donmalar yaşandığını belirten kullanıcıların çoğunluğu ise bu donma probleminin telefonun rehber kısmında dolaşırken yaşandığını belirtiyor.

Bu problem cihaz ile mi ilgili yoksa Android sürümünün bir yazılımsal hatası mı henüz resmi bir bilgiye ulaşmak zor görünüyor. Sosyal medyada bir çok kullanıcı tarafından benzer problemlerin yaşandığı göze çarpıyor. İlerleyen günlerde Samsung tarafından bir resmi açıklama yapılması bekleniyor.

Siz eğer Note 8 kullanıyorsanız buna benzer problemler yaşıyor musunuz? Ya da bu problemler sizi Note 8 almaktan vazgeçirir mi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Cevap bırakın