Siz De Kendi Windows 10 Uygulamanızı Yapabilirsiniz!

Uzaktan bakıldığında uygulama yapmak çok zor gözükebilir fakat bazı araçlar sayesinde kod yazmayı bilmeseniz dahi uygulama yapabilmeniz mümkün. Mesela Microsoft’un desteği sayesinde web üzerinden kendi Windows 10 uygulamanızı yapabilirsiniz. Hazırladığımız makalede bu konuda size adım adım yardımcı olacağız.

İlk olarak yapmanız gereken şey eğer bir Microsoft hesabınız yoksa kendinize ücretsiz bir Microsoft hesabı oluşturmak. Ardından Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarınızdan Microsoft App Studio sayfasını açın ve Microsoft hesabınızla giriş yapın.

Start New kısmından işletim sisteminizi seçin ve Hosted Web App seçip arayüze geçin. Sol taraftaki kutucuğa uygulamanıza vermek istediğiniz ismi yazın. Altındaki kısımdan da uygulamanızı hangi cihazdan görüntülemek istiyorsanız onu seçin.

Start New seçenekleri arasından Empty App W10 seçin ve gelen yeni arayüzde bulunan seçeneklerden uygulamanızı tasarlamaya başlayın. Yapmanız gereken şey kafanızdaki uygulama şablonuna uygun kutucukları kullanmak. Bu kısımdan içeriği düzenleyebilir, temalar ekleyebilirsiniz. Kendi zevkinize göre ayarlamalarınızı yaptıktan sonra sağ taraftaki pencere sayesinde önizleme de yapabilmektesiniz. Sağ üstteki Save butonu ile de yaptığınız çalışmayı kaydedebilirsiniz.