Skype Görüşmelerini Kaydetme Yöntemi

Skype üzerinde yaptığınız aramaları yardımcı uygulamalar sayesinde kaydedebilirsiniz. Yeni içeriğimizde size söz konusu uygulamayı önereceğiz ve nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Skype’da biriyle yaptığınız görüşmeyi kaydedebilmeniz için kullanacağınız yardımcı uygulamanın ismi Free Video Call Recorder for Skype’dır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirin fakat güvenilir bir kaynaktan indirdiğinize emin olun.

İşleme başlamadan önce görüşme yaptığınız kişiye görüşmeyi kaydedeceğinizi haber vermenizi öneririm. Aksi taktirde gizlilik ihlallerinden dolayı başınız derde girebilir.

Programı indirdikten sonra çalıştırdığınızda karşınıza ufak bir pencere gelecek. Bu pencerede Kayıt Modu alanına tıkladığınız zaman hem karşı tarafın hem de sizin sesinizi ve aynı zamanda görüntülerinizi kaydedebilmek için  seçenekler arasından Tüm Tarafları Kaydet’i seçin.

Eğer sadece karşı tarafı kaydetmek istiyorsanız Yalnızca Karşı Tarafı Kaydet’i seçin.

Eğer görüntü almak istemiyor sadece ses kaydı yapmak istiyorsanız da Sadece Sesi Kaydet’i seçin.

Ardından çıkış klasörü alanından kaydedilecek olan medya dosyasının nerede biriktirileceğini seçin.

Kaydı başlatmak için hazırsınız. Sol üst köşedeki Kırmızı noktaya bastığınızda kayıt başlar. Kayıt başladığında kırmızı nokta işareti mavi duraklat işaretine döner. İstediğiniz zaman duraklatabilir, hemen yanındaki tamamen durdurma butonundan da durdurabilirsiniz.

Görüşme tamamlanınca kaydettiğiniz dosyaya ulaşmak için sağ alttaki Klasörde Göster butonuna tıklayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın