Skype Hesap Kapatma İşlemi Hakkında Bilenmesi Gerekenler

Bu yazımızda Skype üzerinde hesap kapatma işleminin nasıl yapılacağı konusuna değinmekteyiz. İşte detaylar…

Mesajlaşma uygulamalarından Skype, günümüzde popüler olan bir yazılım. Her ne kadar selefi olan Windows Live Messenger kadar fazla özelliğe sahip olmasada sevilen, kendisine has özellikleri olan bir program.

Skype hesabınızı silmek için uygulamanız gereken bazı adımlar bulunmakta. Dilerseniz bunlara değinelim:

İlk olarak Microsoft hesabınızla Skype hesabınızın bağlı olup olmadığı konusuna dikkat etmenizi öneririz. Çünkü eğer Microsoft hesabınıza bağlıysa Skype hesabınızı sildiğinizde onunla beraber Microsoft hesabınızda silinebilir ve bu durum bir hayli sinir bozucu olabilir.

Yalnızca Skype hesabını silmek için yapmanız gereken şey Skype müşteri hizmetlerine bağlanarak durumu açıklamanızdır. Yani yalnızca Skype hesabını silme işlemini kendi başımıza yapabilmemiz söz konusu değildi.

Eğer Microsoft hesabınızın da silinmesinden endişe etmiyorsanız o halde aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Öncelikle şu bağlantıyı ( http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898 ) adres çubuğunuza yapıştırıp açın ve açılan sayfada sizden istenilen bilgileri girip İleri butonuna tıklayarak devam edin.

Karşınıza çıkan bilgileri onaylamak için yeni bir ekran açılacaktır. O ekranda size ait mail adresi ve telefon numarasına tıklayın. Seçmiş olduğunuz adrese gelen kodu girin.


Çıkan ekranda Skype hesap kapatma işlemi ile ilgili emin olup olmadığınız sorulacaktır. İleri butonuna tıklayarak devam edin. Sonrasında çıkan onay ekranında şartları kabul edip Hesabı Kapat komutuna tıklayın.

Son olarak Skype işlemlerinizin ne zaman tamamlanacağına dair tarih bilgisi çıkar. O tarihi bir yere not alın ve Bitti butonuna tıklayarak hesap silme işleminizi tamamlayın. Hesabınızın silineceği gün silme işlemini yaptıktan 60 gün sonradır. Dolayısıyla silme komutunu verdikten sonraki 60 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız kapatma işleminiz iptal olacaktır.

Cevap bırakın