Snapchat My AI Sohbet Botunu Silme Rehberi

Yazımızda Snapchat uygulamasında My AI sohbet botunun nasıl silinebileceği hususunda bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Yapay zekanın popüler hale gelmesiyle birlikte pek çok uygulamaya yapay zeka fonksiyonları entegre ediliyor ve bunlardan birisinin da Snapchat olduğunu söyleyebiliriz. Snapchat platformu, kendi kendine öğrenme ve kendisini geliştirme özelliğine sahip olan yapay zekadan destek almakta. Bu bağlamda Snapchat uygulamasında My AI bot özelliği bulunuyor. Fakat bazı kullanıcılar söz konusu özelliği sinir bozucu buluyor ve bu yüzden kaldırmak isteyebiliyorlar. Öncelikle bunun mümkün olduğunu yani Snapchat üzerinden My AI sohbet botunu kaldırabildiğinizi belirtelim. Peki bunu yapmak için hangi adımları uygulamak gerekiyor? Sizler için yer veriyoruz.

Snapchat My AI Sohbet Robotu Nasıl Kaldırılır?

İlk olarak sohbeti açabilmek için kamera ekranını sağa kaydırınız. Ardından My AI butonunun üzerine gelip basılı tutunuz. Sonrasında Sohbet Ayarları seçeneğine dokunup, sohbet akışı bölümünden Temizle seçeneğine dokununuz. Böylece işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında bir eylem yapılmasına izin verilmemektedir.

Snapchat sohbet botu ilk olarak sadece Snapchat+ abonelerine sunulurken zaman içerisinde tüm kullanıcılara kullanıma sunulmuştu. Sohbet robotu, hesabınıza bir arkadaş gibi eklenip kullanıcılarla paylaştığınız snap paylaşımlarını toplamaya başlamıştı ve pek çok kullanıcıyı rahatsız eden özelliği ise paylaşımlarınızı analiz edip yorumlar yapmasıdır. Çünkü sürekli olarak bildirim gelmesi bir noktada rahatsız edici olabiliyor.

Cevap bırakın