Snapchat’e Game of Thrones Dopingi

Sosyal medyanın en farklı uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkan Snapchat, son yıllarda zor dönemler geçiriyor. Instagram’ın özelliklerini çalmasından sonra uygulamanın sürekli olarak düşüş yaşadığı ve artık hisselerinde bile bir düşüş durumu ortaya çıktığı konuşuluyor.

Aktiflik oranında da bir düşüş olan Snapchat uygulamasının bu sorunları çözebilmek adına birçok yeni güncelleme yayınladığı ve yeniden gençlere hitap etmeye çalıştığını görüyoruz. Bunun yanında artık kodlarının çalınmaması adına da özel bir ekiple beraber çalışmalar yapan sosyal medya uygulamasının son yaptığı hamleyse, uygulamaya biraz nefes aldırdı. Öyle ki sosyal medya devi Snapchat bu kez efsane dizileriyle öne çıkan HBO ile anlaşmaya vardı.

Snapchat HBO Anlaşması Rekora Gidiyor

İki dev arasında yapılan anlaşma sonrasında Snapchat, HBO’nun en büyük yapımı olan Game of Thrones dizisine özel selfie lensleri yayınladı. Doğrudan uygulamaya ücretsiz olarak eklenen yeni selfie lenslerinin, dizinin 7.sezonuna hitap ettiğini de belirtelim. 7.sezonda ana konulardan biri olacak olan Ak Gezen karakterlerini öne çıkaracak yeni çalışma sayesinde kullanıcıların sanki bir Ak Gezen karakteriymiş gibi Snap atmaları sağlanmış oldu. Yeni yüz filtrelerinin yayınlanmasının ardından sosyal medya üzerinden de bir kez daha Snapchat çılgınlığı başlamış oldu. Kullanıcılar selfie lenslerine o kadar ilgi gösterdi ki uygulamanın aktifliği arttığı gibi uygulamanın kullanım oranları da artmaya başladı.

Snapchat’e Game of Thrones

HBO ile ortak yapılan çalışma sonrasında çok kısa bir süre içerisinde yeni lenslerin 122 milyon gibi bir aktif kullanım miktarına ulaşmasıyla adeta uygulamaya can vermiş oldu. Bu ve buna benzer adımlarını daha da sıklaştıracağı düşünülen Snapchat uygulamasının bundan sonraki süreçte ne kadar ilgi göreceği ve HBO ile anlaşması kapsamında daha ne gibi yenilikleri kullanıcılara sunacağıysa merak konusu. Şimdilik uygulamanın yeni adımları hakkında çok net bilgiler verilmiyor. Bununda bir strateji olarak değerlendirilebileceğini söylemek mümkün. Çünkü artık Instagram gibi uygulamaların güncellemelerden esinlenen özellikler kazanmaması adına uygulama işleyişinde de değişikliklere gitme karar aldı.

Cevap bırakın