Snapchat’i Verimli Kullanma Yöntemleri

Bu içeriğimize Snapchat’i adeta bir fenomen gibi nasıl kullanabileceğinize değiniyor, Snapchat’i verimli kullanma yöntemlerine değiniyoruz. İşte konuya dair ayrıntılar…

Günümüzün önde gelen sosyal medya platformlarından biri olarak kabul edilmekte olan Snapchat sürekli gelişmektedir. Özellikle gençler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Instagram’ın öne çıkarmakta olduğu Hikayeler gibi pek çok yeniliği içerisinde uzun süredir zaten barındırmakta olan Snapchat, bu ve diğer özellikler bakımından sahip olduğu özgün yan ile dikkat çekmekte idi.

Günümüzde 200 milyon civarında aktif kullanıcısı bulunan Snapchat’i kullanmak için ilk olarak üyelik açmak gerekir.

Snapchat Üyeliği

Snapchat uygulamasını indirip açtıktan sonra ana ekranda yer alan Kaydol butonuna dokununuz. Ardından mail adresinizi yazıp bir şifre belirleyiniz. Doğum tarihinizi de yazarak Devam Et butonuna dokununuz. Sonrasında kullanıcı adı da belirleyerek onaylamanızla beraber hesabınız başarılı bir şekilde oluşturulmuş olacaktır.

Snapchat Çekimlerini Telefona Kaydetmek

Snapchat üzerinde çekmiş olduğunuz fotoğrafları ve videoları yayınlamadan veya başka bir kullanıcıya göndermeden telefonunuza kaydedebilirsiniz. Bunun için bir fotoğraf veya video çekmenizin ardından aşağı yönü gösteren ok işaretine dokunmanız yeterlidir. Böylece çektiğiniz medya dosyası galerinize kaydedilir.

Mesaja zaman sınırı eklemek:

Bir mesaj gönderdiğiniz kişinin paylaştığınız fotoğrafı ne kadar süre görebileceğini kendiniz seçebiliyorsunuz. Bunun için fotoğrafı çekmenizin ardından altta göreceğiniz kronometre butonuna dokununuz. Mesajınızdaki görüntünün 1 – 10 saniye kadar görünmesini ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraf veya videonuzun üzerine ekleyebileceğiniz yazı ile de gönderebilirsiniz. Sağ üst köşedeki T harfi butonuna dokunmanız bunun için yeterli olacaktır.

Snapchat Gruplarının Kullanımı

Eğer birden fazla arkadaşınız ile aynı anda sohbet etmek sterseniz Snapchat Arkadaşlar bölümüne girerek yeni bir sohbet başlatınız. Sonrasında yeni sohbet penceresine dilediğiniz kadar arkadaş ekleyebilirsiniz.

Rahatsız Etme Modu

Snapchat’ten uzak kalmak istediğiniz zaman mesaj bildirimlerini kapatmak için rahatsız etme seçeneğini kullanabilirsiniz. Bunun için sohbet bildirimi almak istemediğiniz arkadaşınızı seçerek profil resmi üzerinde parmağınızı basılı tutunuz. Çıkan menü içerisinden Ayarlar bölümünü açarak Rahatsız Etme seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

Snapchat Filtre Kullanımı

Snapchat platformunun en sevilen özelliklerinden biri filtre kullanımıdır. Kamera tarafından çekilenden daha fazlasını paylaşabilmek için filtrelerden yararlanabilirsiniz. İki parmağınızı aynı anda ekran üzerinde tutup paylaşımınıza iki filtre dahil edebilirsiniz.

Hareketli Filtreler

Herhangi bir fotoğraf veya video çekmeden önce çekim alanının altında ön izlemesini göreceğiniz hareketli filtreleri sağa veya sola kaydırarak görüntülemeniz mümkün olup, görüntünüze uygulamak istediğiniz filtreyi seçip deklanşör butonuna basıp filtreli olarak video veya fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın