Spotify Amplify Servisi Aktif Oldu

Dünyanın en popüler müzik uygulamalarından Spotify’de artık Amplify dönemi başladı. Bu bölüm sosyal sorumluluk projesi olarak karşımıza çıkıyor.

Spotify Amplify bölümünün amacı insanlar arasındaki eşitliği ifade etmek. Özellikle kadın – erkek arasındaki eşitlik, LGBTİ hakları, göç, akıl sağlığı gibi konularla ilgileniyor. Amplify açılışı Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yapıldı. Çok daha önceden hazır olan bölüm için bilerek Kadınlar Günü beklenmişti.

Bölüm açıldığında ”Güçlü sesler”, ”Müzik ve Kültürde Kadınlar”, ”Ruh Halleri”, ”Anlar” ve ”Hareketler” gibi alt bölümler bulunuyor. Bu bölümlerde konu ile ilgili temaya sahip müzikler dinletiliyor. Amplify listesi, her hafta güncel olaylara bağımlı yada bağımsız olarak düzenlenecek. Bilerek güncel bir sistem oluşturan Spotify ekibi, böylelikle kullanıcıların sık sık ziyaret etmesini sağlayacak.

Bu arada Amplify bölümünde Sertab Erener’in bir şarkısının bulunduğunu da kaydedelim. Sertab Erener, Eurovision yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Türkiye’ye birincilik getirmişti. Önemli sanatçımızın bu başarısı tüm Türkiye’yi gururlandırmış, uzun zaman konuşulmuştu.

Spotify üyelik iptalinde bulunanlara müzik listesi hediye etti

Spotify geçtiğimiz günlerde ilginç bir başka hamle ile gündeme gelmişti. Platformdan ayrılmak isteyen üyelere yönelik jest yapmıştı. Spotify aboneliğini sona erdirmek isteyen ve talepte bulunan kişiler ”Güle güle :(” şeklinde bir ibare ile karşılaştı ve çalma listesi hediyesi aldı. Bu hareketle Spotify, platformdan ayrılan, aboneliğini sona erdiren kişilere de bir hediye vererek onların gönlünü kazanmaya çalışıyor. Spotify’nin bu hediyesi nedeniyle pek çok kişinin tekrar Spotify’e döneceği iddia ediliyor.