Spotify Hesap Şifresini Sıfırlama İşlemi

Hazırladığımız yeni yazımızda Spotify hesap şifresinin nasıl sıfırlanabileceği konusuna değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Spotify, günümüzün popüler müzik dinleme uygulamalarından biri. Kullanım oranı giderek daha da yaygınlaşan Spotify ile ilgili ilginç bir husus bulunuyor. O da Spotify kullanıcılarının azımsanamayacak kadarının şifrelerini unutmasıdır. Peki bir Spotify kullanıcısı hesabının şifresini unuttuğu zaman ne yapmalı? Bu gibi durumlarda şifre sıfırlamak gerekecektir.

Spotify Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Bunun için ilk olarak Spotify’e eklemiş olduğunuz mail adresinizi biliyor ve erişebiliyor olmanız gerekir aksi taktirde işiniz epey güçleşmekte.

“spotify.com/tr/password-reset/” internet sitesini açın. Sonrasında parola sıfırlama sayfasında çıkan kutucuğa mail adresinizi veyahut hatırlıyorsanız kullanıcı adınızı yazın ve Gönder butonuna tıklayın. Böylece mail adresinize Spotify tarafından bir şifre sıfırlama maili gönderilecektir. Gelen e postayı açarak Parolayı Sıfırla seçeneğine tıklayınız. Tıkladıktan sonra açılan Parolayı Sıfırla sayfasından yeni bir şifre belirleyin. Şifrenin kuvvetli bir parola olmasına özen gösterin. Bunun için hem harflere hem rakamlara hem de noktalama işaretlerine yer verin. Sonrasında Gönder butonuna tıklayarak yeni şifrenizle giriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Önerimiz oluşturmuş olduğunuz söz konusu şifreyi zaman zaman belirli aralıklarla değiştirmenizdir. Bunu yaparak Spotify hesabınızın güvenli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Mevcut Spotify Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Eğer mevcut şifrenizi önerimize uyarak belli aralıklarla yenilemeye karar verdiyseniz o halde mevcut, bildiğiniz şifrenizi nasıl kolay yoldan değiştirebileceğinize de hemen değinelim: Bunun için ilk olarak Spotify hesabınıza internet tarayıcısı üzerinden giriş yapıp sağ üst kısımda bulunan Profil yazısına tıklayınız ve açılan menü penceresinden Hesap seçeneğine tıklayınız. Sonrasında ekranın sol kısmında yer alan bölümden Parolayı Değiştir seçeneğine tıklayınız ve mevcut şifrenizi, yeni şifrenizi kutucuklara yazarak kaydediniz. Böylece Spotify şifrenizi değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Cevap bırakın