Steam Oyunlarını Başka Diske Taşıma Yöntemi

Yeni yazımızda Steam oyunlarının nasıl başka bir diske taşınabileceğinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Günümüzün en büyük dijital oyun mağazalarından Steam’de bir oyunu farklı bir diske taşımak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Bunun için ugulamanız gereken birkaç basit adım var.

İlk olarak Steam arayüzünü açın ve sol üst kısımda yer alan Steam > Ayarlar yolunu takip edin. Daha sonra İndirmeler kısmından Kütüphane Klasörleri kısmına geçiş yapın. Çıkan mevcut disklerin ve bulunan kütüphanelerin olduğu kısımda Kütüphane Klasörü Ekle seçeneğini kullanın. Bu bölüm ile disk seçimi yaptıktan sonra Yeni Klasör seçeneğini kullanarak klasör oluşturun. Sonrasında da klasörün üzerine bir kez tıklayıp seç butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Steam oyunlarını taşımak için Steam arayüzüne girip sol menüden Kütüphane seçeneğinin üzerine tıklayın. Daha sonra taşımak istediğiniz oyunun üzerine sağ tıklayıp Özellikler > Yerel Dosyalar sekmesine geçin. Yükleme Klasörünü Taşı komutunu kullanın. Böylece mevcut disk ve içerisinde yer alan kütüphaneler gelecektir. Bu aşamadan sonra oyunu taşımak istediğiniz diski seçip Klasörü Taşı seçeneğine tıklayıp bir süre bekleyin. Böylece işlem tamamlanmış olacaktır.

Cevap bırakın