Steam Profil Arka Planı Değiştirme Yöntemi

Steam plaftormunda nasıl profil arka planının değiştirilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzün en çok kullanılan sanal mağazalarından Steam üzerinde birbirinden güzel binlerce oyun bulunuyor. Steam programını bilgisayarınıza indirerek kısa sürede bir hesap oluşturup kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda hesabınız için kullanabileceğiniz çeşitli kişiselleştirme seçenekleri bulunuyor. Profil arka planının ayarlanması da bunlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Steam profili üzerindeki arka planı kullanıcı kendi zevkine göre ayarlayabiliyor ve böylece daha kişiselleştirilmiş bir deneyim elde edebiliyor. Steam profil arka planını ayarlayabilmek için birkaç basit adımı uygulamanız yetiyor:

İlk olarak Steam uygulamasını açın ve fare imlecini kullanıcı adınızın üzerine getirip açılan pencereden Profil’i seçin. Ardından seviye kısmının altında yer alan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın. Sonrasında da Profil Arka Planı yazan linke tıklayıp daha önce almış olduğunuz profil arka plan varsa seçin ve nasıl görünmesini istediğinizi kendi zevkinize göre ayarlayıp değişiklikleri kaydederek işlemi tamamlayın.

Eğer bir Steam arka planına sahip değilseniz o halde Steam pazarına bir göz atmanız gerekiyor. Steam pazarında koleksiyon kartlarından edinmiş olduğunuz tüm arka planları görebilirsiniz. Eğer hesabınız yeni ise hiç puan gözükmediğinden arka plan ekleyemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda arka plan ekleyebilmek için önce bir arka plan satın almanız veya puanlar toplamanız gerekir.

Cevap bırakın