Steam’de Haftanın En Popüler Oyunları Açıklandı

Dünyanın en çok ziyaret edilen oyun platformlarından Steam’de haftanın en popüler oyunları belli oldu. Listenin ilk sırasında hangi oyun yer alıyor dersiniz? Aslında tahmin etmek pek de zor değil. İşte ayrıntılar…

Steam günümüzde yalnızca bir sanal mağaza değil aynı zamanda bir istatistik merkezi olarak da dikkat çekiyor. Her hesabın kütüphanesinde oyunlar bulunuyor ve bu oyunları kaç kişinin aktif olarak oynadığına ilişkin kolayca bilgi edinilebiliyor. Steam cephesinden gelen yeni açıklamada, geçtiğimiz hafta yani 16 Kasım’a kadar olan sürede en çok hangi oyunların oynandığı açıklandı.

Steam’de geçen haftanın en çok oynanan oyunu aslında pek çok oyuncunun tahmin edebileceği üzere PUBG oldu. PUBG en başta Steam’den doğdu yani şu an her ne kadar mobil platformlarda çok ünlü bir oyun haline dönüşsede çıkış noktası PC ve dolayısıyla Steam’dir. Şu ana kadar büyük rekorlar kıran oyun, Steam’de hala en popüler oyunlar arasında yer alıyor ve geçtiğimiz haftanın en popüler oyunu da yine PUBG oldu.

İkinci sırada ise oyuncuların sevdiği bir diğer yapım Total War: Warhammer II var. Bu oyun kendisine has büyük bir kitleye sahip. Üçüncü sırada ise Farming Simulator 19 yer aldı. Listenin dördüncü sırasında Rainbow Six Siege, beşinci sırasında ise NBA 2K19 oyununun bulunduğu açıklandı.