Steam’de Satın Alma Geçmişini İptal Etme Yöntemi

Steam’de ‘Alışveriş sepetinizdeki bir yada birden fazla…’ şeklinde başlayan bir hata alıyorsanız, hazırladığımız yeni içeriğimizden yararlanarak bu hatayı kısa sürede giderebilirsiniz. Hatanın nedeni satın alma geçmişinizde henüz tamamlanmamış bir işlemin olmasıdır. O işlemi iptal etmemiz lazım.

İşlemci iptal etmek için ilk olarak satın alma geçmişini nasıl açacağınızı göstereceğim:

Steam uygulamanızı çalıştırın. Sağ üst köşeden kullanıcı isminizin üzerine bir kez tıklayın.

Hesap Detayları bağlantısına girin. Mağaza ve Satın Alma Geçmişi şeklinde yazı gelecektir. Satın Alma Geçmişini Görüntüle isimli bağlantıya tıklayın.

Bu şekilde şu ana kadar yaptığınız satın alma işlemlerini görebilirsiniz. Sizin yukarıdaki hatayı almanızın nedeni de işte o listede aslında tamamlanmayan bir işlemin yer almasıdır. Normalde bir şey satın alacağınız zaman son aşamaya yani cep telefonu doğrulama aşamasına geldikten sonra sayfayı kapatırsanız işlem iptal olur fakat Steam’de otomatik iptal olması için bir süre geçmesi lazım ve o süre geçene kadar herhangi bir şey alamazsınız. Ancak bu anlatacağım yöntemi kullanarak sorunsuz olarak iptal edip alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Satın Alma Geçmişini Görüntüle listesinden son aşamaya kadar geldiğiniz ama almadığınız oyunun üzerine tıklayın.  Açılan sayfada Bu İşlemi İptal Et şeklinde bir bağlantı göreceksiniz. O bağlantıya tıklayıp onayladığınızda alışveriş geçmişinizden silinir ve böylece alışverişlerinize sorunsuz olarak devam edebilirsiniz.