Tableti Daha Güvenli Kullanabilmek İçin İpuçları

Bu yazımızda tabletinizi zararlı yazılımlardan korumak için dikkat etmeniz gereken unsurlara değiniyoruz. İşte tableti korumak için kullanılabilecek ipuçları…

Tabletler kolay taşınabilmeleri ve boyutlarının normal bilgisayarlara nazaran daha ufak olması sayesinde yaygınlaşmakta olan teknolojik ürünlerden biri olup, özellikle eğitim amacıyla çocuklar tarafından veya iş amacıyla yetişkinler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Aynı zamanda oyunlar için özel olarak tasarlanmış tabletler de bulunuyor.

Tablet kullanırken kullanıcıların güvenli kullanım açısından dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Tableti güvenli kullanabilmek için zararlı yazılımlardan korunabilmek gerek. Bunun için ilk olarak iyi bir antivirüs programının olması gerekiyor. Yüklenen antivirüs programıyla sistemin düzenli olarak taranması önem arz ediyor. Aynı zamanda kullanıcıların bilinmeyen kaynaklara dikkat etmesi, resmi mağaza dışından indirme yapmaya çalışmaması gerekiyor.

Kullanıcılar tablet kullanımı esnasında resmi mağazadan indirme yapıyor olsa bile uygulama indirirken seçici davranması gerekiyor çünkü bazı zararlı uygulamalar da Play Store gibi platformlara sızabiliyor. Tablet kullanımı esnasında girilen internet sitelerine de dikkat edilmesi gerekiyor. Zararlı olabilecek internet sitelerini ziyaret etmekten imtina ediniz çünkü internet sitelerinde bulunan bir virüs sisteminize sızabilir. Bu nadir görülen bir durum olsada hala karşılaşılabilmektedir.

Tabletinizin başkalarının eline geçme ihtimaline binaen ekran şifresi oluşturun ve aynı zamanda içerisinde yer alan verilerinizi bir bulut platformuna veya farklı bir hafıza kartına yedekleyin.

Cevap bırakın