Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Yöntemi

Yeni yazımızda akıllı telefonunuzun ekranını nasıl bilgisayara yansıtabileceğiniz konusuna değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…


Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda telefon ekranını bilgisayara yansıtmak istediğiniz zaman genellikle ücretli uygulamalar karşınıza çıkıyor. Biz bunun herhangi bir ücret ödemeden de mümktün olabileceğini söylüyoruz. Bunun için aşağıda beahsedeceğimiz telefon ekranını bilgisayara yansıtma adımlarını dikkatli takip etmeniz yeterli.


Her ne kadar çok fazla ücretli yansıtma programı bulunsada Scrcpy yazılımını kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Bunun için yazımızda Scrcpy uygulamasıyla ilgili olarak yansıtma işlemini anlatacağız. Zaten adımlar oldukça kısa olup doğru uyguladığınız taktirde kısa sürede tamamlayabilirsiniz.


Telefon ekranı nasıl bilgisayar yansıtılır ?


İlk olarak Scrcpy isimli programı resmi sayfası üzerinden bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne çıkartın. Sonrasında Android cihazınızı açıp Geliştirici seçeneklerini görüntüleyip USB Hata Ayıklama modunu etkin hale getirin. Ardından cihazınızı Windows bilgisayarınıza bağlayın ve telefonunuza gelen ekranda USB Hata Ayıklama modunu seçin. Böylece işlem tamalanacaktır.

Böylece artık telefon ekranınızda klavye ve fare kullanarak mesajlara yanıt verebilir, dosya düzenleyip oyunları oynayabilirsiniz.

Cevap bırakın