Telegram Çökme Sorunuyla Gündemde

En çok kullanılan sosyal medya ağlarından Telegram çöktü. Kullanıcılar bu durumdan ötürü endişe duyarken, yetkililer sorunun çözümü için çaba sarfediyor.

Telegram, günümüzde WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamalarının en büyük alternatifi konumunda. Firmanın Twitter hesabından bugün gelen bir açıklamada kullanıcılara önemli bir sorun hakkında bilgi verildi.

Pek çok kullanıcı Telegram sunucularına ulaşamadığı için kızgındı. Konu hakkında bilgi sahibi olan yetkililer, kısa süre sonra sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları açıklamada Rusya ve Avrupa sunucularında problemler yaşandığını, bu problemlerin giderilmesi için çalışıldığını söylediler.

Sorunun Amsterdam sunucularında yaşanan teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı düşünülüyor. Uzun süre erişilemeyen uygulamada aynı problem Türkiye sunucularında da bulunuyor. Türkiye’den de erişim sıkıntısı yaşadığını söyleyen kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Telegram ekibi konu ile ilgili çalışmalarına devam ediyor.

Telegram Hakkında

Popüler mesajlaşma ağı Telegram, ilk olarak 14 Ağustos 2013 tarihinde aktif olarak hizmete girdi. Mobil cihazlarda popüler mesajlaşma uygulamalarından biri haline gelen Telegram’ı Türkiye’de de çok sayıda kişi kullanıyor. C++ programlama dili kullanan indirilebilir yazılım,  Rus geliştirici Pavel Durov önderliğinde ortaya çıkarılmıştı. Hali hazırda en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri olarak lanse edilmektedir.