Telegram Katıldı Bildirimini Kapatma Yöntemi

Yeni yazımızda Telegram mesajlaşma uygulamasında katıldı bildiriminin nasıl kapatılacağı ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz.


Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın dayattığı yeni sözleşmeden kullanıcıların rahatsız olmasının ardından pek çok kişi farklı mesajlaşma uygulamalarını tercih etmeye başladı. Bu uygulamalardan biri de Telegram oldu. Telegram uygulaması tıpkı WhatsApp gibi hem bilgisayardan hem akıllı telefondan kullanılabilmesi sayesinde ayrıca beğeni topladı.


WhatsApp’a nazaran daha az veri toplayan Telegram bir bildirim sorunsalı ile gündeme geldi. Telegram’ı şu sıralar çok fazla kullanıcının katılması nedeniyle kullanıcılara “Kişi Telegram’a Katıldı” şeklinde bildirim geliyor. Bazı kullanıcılar sürekli aynı bildirimi almaktan sıkıldı. Bu bildirimi kapatmanın bir yolu da bulunuyor. Hemen aşağıda Telegram üzerinde yeni kişiler katıldığına dair bildirim gelmesinin nasıl kapatıldığını anlattık:
İlk olarak Telegram uygulamasını açıp alt kısımda bulunan Ayarlar bölümüne tıklayın. Ardından Bildirimler ve Sesler bölümünü açınız ve Bildirimler ve Sesler ekranında bulunan Yeni Kişiler seçeneğini pasif hale getirin.


Bu işlemi uygulamanızın ardından artık Telegram’a katılan kişilerden bildirim gelmeyecek. Söz konusu yöntemi hem IOS hem de Android işletim sistemli cihazlarda yapabilirsiniz.


Bu arada dipnot olarak sadece WhatsApp silmenizin korunmanız için yeterli olmadığını belirtmemiz gerekiyor. WhatsApp uygulamasının yanında Instagram, Messenger, Facebook uygulamalarını da silmenizi tavsiye ediyoruz.


Cevap bırakın