Telegram Numara Gizleme Rehberi

Bu yazımızda Telegram uygulamasında numara gizlemek adına uygulanabilecek olan yöntemlerle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte numara gizlemeye ilişkin olarak bilinmesi gerekenler…

Telegram uygulaması 2021 yılında dünya üzerinde 700 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Bu bağlamda giderek daha popüler hale gelen yaygın bir uygulama olan Telegram, dilediğiniz herhangi bir sohbet grubuna katılabilmenizi sağlaması ile WhatsApp uygulamasından ayrılmaktadır.

Telegram üzerinde numaranızı gizleyebilir ve böylece daha güvenli bir kullanım elde edebilirsiniz. Bunun için hemen aşağıda yer almakta olan adımları kullanabilirsiniz.

Telegram Numara Gizleme Adımları:

İlk olarak Telegram uygulamasını cihazınız üzerinden açınız ve sonrasında sol üst kısımda bulunmakta olan üç çizgi butonuna dokununuz.  Açılan pencere içerisinden Ayarlar bölümünü seçiniz. Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine basınız. Ardından telefon numarası butonuna tıklayınız. Karşınıza üç seçenek çıkacak olup kendi isteğinize göre seçeneklerden birini seçenek devam ediniz ve onay butonuna basarak işleminizi tamamlayınız.

Eğer numaranızı herkesten gizlemek istemekteyseniz o halde seçenekler arasından Hiç Kimse seçeneğini seçmeniz gerektiğini belirtelim. Sadece rehberinizde kayıtlı olan kişilerin telefon numaranızı görmesine izin vermek için ise Kişilerim seçeneğini seçmeniz isabetli olacaktır.

Eğer bilgisayar aracılığıyla Telegram üzerinde telefon numaranızı gizlemek istiyorsanız o halde Telegram hesabınızı bilgisayar üzerinden açıp üç çizgi seçeneğine tıklayın. Ayarlar bölümüne, oradan da Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine girin. Telefon numarası butonuna tıklayın ve çıkacak olan üç seçenek içerisinden tercih yapıp kaydederek işleminizi tamamlayın.

Cevap bırakın