Tesla Model 3 Satışlarında Yeni Sorun Haberi

Otonom ve elektrikli araç teknolojileriyle öne çıkan markalardan biri olan Tesla, son yılların en başarılı araçlarını bir bir piyasaya sürmeye başladı. Markanın artık yeni nesil olarak adlandırılan ve fosil yakıttan uzaklaşan araçlarının bir hayli ilgi çektiği ve açıkçası birçok ülkeden de destek aldığını biliyoruz. Fosil yakıt tüketiminin önüne geçebilecek modeller olarak değerlendirilen yeni Tesla araçlarının model seçenekleriyse her geçen gün biraz daha arttırılıyor. Bu noktada piyasaya çıkan son araç serisinin de Tesla Model 3 araçları olduğu ve Model S ile beraber farklı bir yeni seri sunulduğu belirtilmişti. Tanıtımının yapılmasının ardından da büyük oranda ilgi toplayan yeni seri araçların gördüğü ilgi de bir hayli tatmin edici olmuştu.

Tesla Model 3 Stok Sorunları Gündemde

Hem elektrikli olması hem de Model S serisine göre biraz daha fazla alım gücüne sahip olan bir model olarak değerlendirilmesi, Tesla Model 3 serisine bir hayli ilgi gösterilmesine neden olmuştu. Çok satan yeni araç modellerinden biri olacağı da ön siparişlerde kesinleşen modelin satışlarında ise yeni sıkıntılar ortaya çıktı. Tesla Model 3 olarak kullanıcıların karşısına gelmesi beklenen yeni araçların satışlarında sorunlar yaşamasının tek nedeni ise stok yetersizliği.

Tesla Model 3

Aslında Tesla bu sorunu çözmek adına hazırlıklarını iyi yapmış ve Tesla Model 3 tanıtımından hemen sonra üretime girmek için çalışmalarını yoğunlaştırmıştı. Fakat markanın beklenmedik bir şekilde sipariş aldığını gördük. 520 bin ön sipariş marka tarafından da beklenen bir durum değildi. Hal böyle olunca hazırlıklarda yetersiz kaldı ve Tesla Model 3 ön siparişlerinin satışa çıkması çok gecikti. İlk olarak markanın geçtiğimiz hafta 30 aracının teslimatını yaptığını gördük.

Bu rakamın ön siparişler düşünüldüğünde çok küçük bir rakam olarak gösterildiğini görüyoruz. Bu sırada müşterilerde yeni modeli beklemekten sıkılmış olacaklar ki tam olarak 60 bin siparişin iptal edildiği açıklandı. Elon Musk ise bu konuda müşterilerin haklı olduğunu belirterek açıkçası bir kez daha ilginç bir adım atmış oldu. Şimdi ise markanın nasıl bir adım atacağını göreceğiz.

Cevap bırakın