Türk Oyuncuları Gururlandıran Türk Yapımı Oyunlar

Yeni yazımızda Türk oyuncuların gurur duyduğu tarzda, Türk geliştiriciler tarafından tasarlanan oyunları derledik. İşte detaylar…

Her ne kadar çıkış yaptıktan sonra üzerinden uzun süre geçen yapımlar olsalarda hala bazı Türk yapımı oyunlar oyuncuları gururlandırmayı başarabiliyor. Haydi o oyunların neler olduğunu şöyle bir hatırlayalım:

Crysis

Crysis serisi çıkış yaptığı dönemde dünya çapında dikkat çekmeyi başardı. Gerek hikayesi gerek güçlü oynanışı gerekse döneminin çok daha ilerisinde grafikleriyle taktir toplamayı başardı. Özellikle serinin son oyunu olan Crysis 3 bugün bile büyük bir ilgiyle oynanıyor.

Mount Blade

Orta çağ zamanında Kalradya isimli kurgusal bir mekanda geçen Mount Blade içerisinde sıfırdan yükselmeye çalışmak ve en önemlisi kendi hikayenizi oluşturmak bir hayli mühim. Çok farklı ve gerçekçi yapısıyla, sahip olduğu kaliteyle adından söz ettiren Mount Blade, dünya çapında da ismini duyuran, Türk oyuncuların gurur kaynağı bir oyun oldu.

Far Cry 1

Meşhur Far Cry serisinin ilk oyunu olan ve aslına bakarsanız serinin de en fazla sevilen oyunlarından biri olan Far Cry 1 , 23 Mart 2004 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş, Crysis oyununun geliştiricisi Türk firma Crytek tarafından geliştirimişti. Ubisoft belki de başlangıcı Far Cry 1’de Crytek ile yapmasaydı bu kadar başarılı olamayabilirdi.

Kabus 22

Yayıncılığını Vestel’in yaptığı Kabus 22’yi Son Işık Ltd Şti geliştirdi. 26 Aralık 2006 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Kabus 22, çıkış yaptığı dönemde ülkemizde büyük ses getirmeyi başarmış ve saygı kazanmıştı.

Monochroma

Nowhere Studios tarafından geliştirilen oyun 28 Mayıs 2014 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Platform türündeki oyun iki kardeşin hikayesini anlatmakta. Uçurtma uçurmak için evden çıkan iki kardeşin başına talihsiz olaylar geliyor. Steam üzerinde 30 TL fiyat etiketiyle satışını sürdüren Monochroma önemli oyunlardan biri.

Cevap bırakın