Ubisoft, Avatar Projesi İle İlgili Detayları Paylaştı

Ünlü geliştirici şirketlerden Ubisoft, Avatar ile ilgili bir video oyunu hazırlıyor. Söz konusu oyun hakkında ortaya çıkan sızıntılar, oyunu en az 2021’de görebileceğimizi gösteriyor.

Avatar özellikle beyaz perdede ünlü olan bir film olarak dikkat çekmekteydi. Ubisoft şimdi bu ünlü projeyi oyun dünyasında da karşımıza çıkarıyor. Projeyi üstlenen ekip ise The Division serisinin geliştirici ekibi. Bu durumda Avatar, büyük çaplı ciddi bir ekip tarafından dizayn ediliyor.

Oyun üzerinde her ne kadar şu an yoğun bir çalışma sergileniyor olsada 2021 yılından önce piyasaya sürülmesinin söz konusu olmadığı öğrenildi. Çünkü yeni Avatar filmi 2020 yılında çıkacak. Filmin çıkış tarihinden önce video oyununun çıkmasının mümkün olmadığı ifade edildi. Bu yüzden oynamak isteyen kişiler önce Avatar’ın beyaz perdede gösterime girmesini beklemek durumunda.

Avatar büyük bir olasılıkla açık dünya temalı bir oyun olacak. Ortaya çıkan sızıntılara göre Ubisoft bu oyunu çok geniş bir evren şeklinde oyunculara sunmak istiyor. İnsanların oynarken sıkılmayacağı, yapabilecek pek çok farklı görev bulabileceği bir oyun geliyor. İlk Avatar oyununun sevilmesi halinde bir seri haline dönüşebileceğini de belirtelim.