Windows 10 Arama Sistemindeki Sorunu Giderme Yöntemi

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemini kullanan pek çok kullanıcı arama sisteminin olması gerektiği gibi çalışmamasından şikayetçi olmuştu. Peki bu sorun nasıl giderilir? İşte yöntemi!

İlk olarak Ayarlar ekranını açın ve oradan Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına geçiş yapın . Sonrasında Sorun Gider – Ara ve Dizine Ekle – Sorun Gidericiyi Çalıştır adımlarını takip edin.

Başlat menüsünden Komut İstemine girip üzerine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Sonrasında çıkan pencereye de sfc /scannow yazıp klavyenizden Enter tuşuna basarak çalıştırın.

Aynı zamanda görev yöneticisini açıp Cortana eğer çalışıyorsa sonlandırın. Windows Gezginini yeniden başlatıp görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev Yöneticisi bölümüne girin. Explorer.exe’yi arayıp kapatın ve daha sonra yeniden tanımlayıp bir kez daha başlatın.

Bazen arama sorununa neden olan şey antivirüs programının kendisi de olabiliyor. Yani siz bir virüs bulaştığı içni oluştuğunu zannediyor olabilirsiniz ancak bu gibi durumlarda antivirüs uygulamasnı devre dışı bırakmak da işe yarayabilmektedir.

Cevap bırakın