Windows 10 Oyun Modunu Aktif Hale Getirme İşlemi

Windows 10 işletim sisteminde oyun modu nasıl aktif hale getirilir ? Yazımızda bu konuya detaylarıyla değindik.

Microsoft’un bilgisayarlar için hazırladığı özel işletim sistemi Windows 10, günümüzde yaygınlaşmaya ve güncellemeler almaya devam ediyor. Microsoft’un bilgisayarlar için hazırladığı son işletim sistemi olan Windows 10 kendi içerisinde pek çok özelliğe sahip olup oyun modu da bunlardan biri.

Windows 10 Oyun Modunu aktif hale getirerek bilgisayarınızın biraz daha iyi bir performans ortaya koyabilmesini sağlamanız mümkün. Öte yandan Microsoft, son güncellemelerden sonra aslına bakarsanız Oyun Modunu zaten otomatik olarak açıyor ancak oyun içerisinde eğer oyun moduna geçtiğinize dair herhangi bir işaret alamıyorsanız o halde kendiniz etkinleştirmeniz gerekebilir.

Oyun modunu aktif hale getirebilmek için şu birkaç adımı uygulayabilirsiniz:


İlk etapta Windows Tuşu + l klavye kısayolunu kullanarak Windows Ayarlarını açın ve Oyun kategorisine tıklayıp sol kısımda bulunan Oyun Modu seçeneğine tıklayın. Sonrasında da Oyun Modu seçeneğini aktif hale getirin.

Oyun modunu oyun içerisinden oynarken aktif hale getirmek için de ilk olarak Windows + G klavye kısayolunu kullanın ve Oyun Çubuğu içerisine girip Ayarlar çarkına tıklayın. Ayarlar içerisinden Remember this a game seçeneğini aktif hale getirdiğiniz zaman oyun içerisinde oyun modunu aktif hale getirmiş olursunuz.

Cevap bırakın