Windows 10 Pano Özelliğinin Püf Noktaları

Yeni yazımızda Windows 10 pano özelliğini metinler üzerinde kullanarak nasıl işlerinizi daha pratik bir şekilde halledebileceğinize değineceğiz.

Günümüzün popüler işletim sistemlerinden biri olarak kabul edilen Windows 10, aynı zamanda PC tarafında Microsoft’un son işletim sistemidir. Windows 10’da işinize yarayabilecek pek çok özellik bulunmaktadır. Windows 10 Pano özelliği de bunlardan biridir.

Pano özelliğini kullanarak metinler üzerinde daha hızlı çalışmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey Windows Başlat ekranına gelip sağ tıklamak ve Ayarlar > Sistem > Pano sekmesinden Pano işaretini Açık hale getirmektir. Pano özelliğini aktif ettikten sonra kopyaladığınız her içerik arka planda panoya kayıt olacaktır.

Panoyu aktif edip kopyalamaları yaptıktan sonra klavyenizde yer alan Windows logo tuşu + V tuş kombinasyonunu kullanarak içerikleri liste şeklinde karşınıza çıkarabilir ve dilediğiniz metnin üzerine sol tık yaparak tekrardan kopyalayabilirsiniz.

Panoyu Diğer Cihazlarla Eşitleme ve Silme Pano Ayarları kısmından da mevcut pano içeriğinizi Microsoft hesabınıza bağlı olan diğer cihazlarınızla eşitleyerek istediğiniz an pano üzerindeki verileri tüm cihazlardan kalıcı olarak silebilirsiniz.

Cevap bırakın