Windows 10 Şifresini Kaldırma Yöntemi

Bu yazımızda Windows 10 üzerinde yer alan şifreyi nasıl kaldırabileceğiniz konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz. İşte detaylar…

Bilgisayarlarda en fazla kullanılan işletim sistemi olan Windows 10 için günümüzde çok fazla güncelleme ve yeni özellik sunuluyor. Böylece iyice popüler bir hale gelen Windows 10, her ne kadar güvenlik hususunda bazı sıkıntıları hala bulunuyor olsada eskisine nazaran daha da güvenli bir hale gelmiş durumda.

Bir FreeDos bilgisayara Windows 10 kurmak istediğiniz zaman pin oluşturmanız gerekiyor. Pinler 4 rakamdan oluşabilir veya rakam – harf kombinasyonlarına sahip olabilir. Windows 10 şifre kaldırma seçeneği de özellik olarak sunulmuş. Aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede yapabilirsiniz.

İlk olarak sol alt kısımdaki arama kutucuğuna netplwiz yazıp aratın. Bu anahtar kelime ile açılacak olan ekran Windows üzerinde bulunan tüm kullanıcı hesaplarına ilişkin ayarlara müdahale edebilmenize imkan tanımaktadır.

 Kullanıcı Hesapları ekranında yer alan tiki kaldırıp Uygula butonuna tıklayın ve gelen ekranda kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarı yeniden başlatmak ayarınızın kaydedilmesi ve işlenmesi hususunda önem arz etmektedir. Yeniden başlatma eylemini tamamladığında böylece işlem tamamlanacaktır.

Cevap bırakın