Windows 10’u Güvenli Modda Başlatma Yöntemleri

Windows 10 işletim sisteminizi olası problemlerde güvenli modda çalıştırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin;

1-Bilgisayarınızı açarken henüz Windows açılış logosu gelmeden klavyenizin F8 tuşuna basın. Zamanlamayı tutturmak için F8 tuşuna birden fazla kez üst üste basabilirsiniz bir sorun olmaz. Bu şekilde bilgisayarınız güvenli modda açılacaktır.

2-Eğer bilgisayarınız zaten açıksa bir diğer yöntem olan Shift yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için klavyenizin Shift tuşuna basılı tutarken restart atın. Bilgisayar tekrar açılmaya başladığında Shift tuşunu bırakın. Daha sonra bilgisayar açılırken karşınıza mavi ekrana sahip seçenekler gelecektir. Mavi ekran geldikten sonra seçimlerinizi aşağıdaki gibi yapınız ;

Troubleshoot > Advanced options > Startup Settings > Restart

Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınız tekrar açılırken 4 tuşuna basın ve daha sonra Enable Safe Mode yazısına girin.  Cihazınız seçiminiz ile beraber tekrar güvenli modda başlatılacaktır.

3- Son yöntemimiz de MSCONFIG yöntemi… MSCONFIG aracını açın ve ardından Boot sekmesine girin. Boot sekmesinde Safe Boot – Minimal işaretleyip onaylayın. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınız daima güvenli modda açılacaktır. Restart atmanızdan itibaren artık hep güvenli modda açılacak, böylelikle eğer cihazı hep güvenli modda kullanmak istiyorsanız sürekli uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Ve istediğiniz zaman yine aynı bölümden güvenli modu deaktif edebilirsiniz.

Cevap bırakın